Jdi na obsah Jdi na menu
 


dřevěné mandaly, les mandalas en bois, wooden mandalas - puzzle

rozetka1.jpg

Dřevěné skládací mandaly jsou ručně vyrobené autorskou dílnou CIRART manželů Círů. Dílna vznikla v roce 1998 a momentálně působí v Lomnici u Tišnova, CZ.
Tvorba je výsledkem spolupráce, vzájemné komunikace a vnímání světa. Muž dává obrazům tvar a žena pomocí barev prostor. Touto kombinací vzniká návrh. Výsledek, obraz přenesený na dřevo, o velikosti 40x40cm, následně rozřezán až na 150 dílů, začištěn, mořen vodovými barvami a lazurovým bezbarvým lakem. V případě kovových barev (stříbrná, měděná, zlatá), perleťových barev a třpytek jsou použity barvy akrylové.
Obraz je určen nejen k vnímání očima, ale i rukama. Lze jej celý rozebrat (vysypat) a poté vrátit do původního stavu (složit). Aby byl úspěch zmíněného procesu zaručený, je nutné začít skládat obraz od kostky označené logem dílny v pravém dolním rohu. Každý kousek je originál a má své jedinečné místo, a i když se může motiv mandaly zdát jednoduchý, snadno zjistíte, že její složení může trvat celé hodiny i dny, čímž je
rozvíjena především vaše trpělivost, soustředěnost a hravost, což je v dnešní době plné vnějších vzruchů a neustále stoupajícího shonu velmi užitečné.
Mandaly jsou všeobecně známy a používány ke zklidnění a nasměrování mysli positivním směrem. Mandala nás vede do vnitřního ticha, které je pro naše psychické zdraví léčivé. Pomáhá nám navázat kontakt s vlastním středem.
Při skládání mandaly ve dvou se rozvíjí vaše spolupráce s partnerem či dítětem a radost ze hry se zdvojnásobí. Barvy navrhujeme tak, aby působily harmonicky, přičemž kovové barvy rádi používáme díky jejich transcedentální symbolice. Zároveň se vlivem jejich lesku obrazy mění podle dopadu světla, což vytváří zajímavý efekt oživující a prohlubující prostor.
Nabízíme i možnost vyřezání mandaly dle vašeho vlastního návrhu či přizpůsobení barevnosti určitého motivu vašemu účelu .

 

letak-skladani-1a1.jpg